所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Record, Playback, Save |
| Probe Type | Passive 1:1, 10:1 (2) |
| Display Type | LCD - Color |
| Rise Time (Typ) | 3.5ns |
| Sampling Rate (Per Second) | 500M |
| Includes | Probes, Manual, Software, USB Cable |
| Channels | 2 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Memory Size | 2Mpts |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Voltage - Input (Max) | CAT I 400V |
| Standard Package | 1 |
| Interface | USB |
| Input Impedance | 1M - 18pF |
| Type | Bench, Digital |
| Other Names | WAVEACE1012 |
| Cable Type | Global Power Cord Sets Included |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Sampling Rate | 500 MS/s |
| Part # Aliases | WAVEACE1000 |
| Equipment Type | Digital Oscilloscopes |
| mathematical functions | addition, subtraction, division, multiplication and FFT |
| integrated FFT with algorithm selection | Hamming, Hanning, Blackman, Rectangular |
| Number of channels | 2 |
| Rise time | 3,5ns |
| Time base | 2,5n...50s/div |
| Overall dimensions (W x D x H) | 313 x 115.8 x 163mm |
| Max input voltage | 400V |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| tripping types | slope, impulse width, accrual time, alternativeness, video signal (PAL, SECAM, NTSC) |
| Band | ≤100MHz |
| Vertical resolution | 8bit |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 3.58 kg |
| Oscilloscope type | digital |
| Input sensitivity | 2mV/div...10V/div |
| Display | LCD 7" (480x234) |
| Weight | 2.78kg |
| Power supply | 100...240VAC, 50/60/400Hz |
| Sampling | 500Msps (in real time), 50Gsps (in equivalent time) |
| Pollution degree | 2 |
| Memory record length | 1Mpts/ch |
| Input impedance | 1MΩ/18pF |
咨询QQ
热线电话