所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 500 uF |
| Tolerance | - 10 %, + 150 % |
| Voltage Rating | 35 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Termination Style | Axial |
| Case Diameter | 13.21 mm |
| Case Length | 42.42 mm |
| Product | General Purpose Electrolytic Capacitors |
| Packaging | Bulk |
| ESR | 0.87 Ohms |
| Load Life | 2000 hr |
| Ripple Current | 0.285 A |
| Series | WBR |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 13.21 mm Dia. x 42.42 mm L |
咨询QQ
热线电话