所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 144 |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.457" (11.60mm) |
| Mated Stacking Heights | 17.9mm |
| Standard Package | 300 |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) |
| Other Names | 670-2454-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 300 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | PCI Express / PCI Connectors |
| Contact Plating | Gold |
| Series | WD2 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Positions / Contacts | 144 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Type | PCI Express |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话