所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 144 |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.303" (7.70mm) |
| Mated Stacking Heights | 14mm |
| Standard Package | 400 |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) |
| Other Names | 670-2426-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 400 |
| Product Category | PCI Express / PCI Connectors |
| Series | WD |
| Product Type | PCI Express |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话