所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Power - Output | 17dBm |
| Antenna Connector | On-Board, Chip |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Data Rate - Maximum | 72.2Mbps |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Memory Size | 512kB Flash, 128kB RAM |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 500 |
| Modulation or Protocol | 802.11 b/g/n |
| Frequency | 2.4GHz |
| Sensitivity | -91dBm |
| Package/Case | Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 1446-1033-6 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 3.6 V |
| Antenna Connector Type | Integrated |
| Frequency Band | 2.4 GHz |
| Transmit Power - Max | 17 dBm |
| Modulation Technique | 16-QAM, 64-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Protocol Supported | 802.11 b/g/n |
| Interface Type | I2C, SPI, UART |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Data Rate | 11 Mbps, 54 Mbps, 72.2 Mbps |
| Security | AES/CCMP, TKIP, WEP, WPA, WPA2, WPS |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Part # Aliases | WF121-A-V2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Dimensions | 26.2 mm x 15.4 mm x 2.1 mm |
| Data Rate (Max) | 72.2Mbps |
| Package / Case | Module |
| Transmitter output power | 17dBm |
| Receiver sensitivity | -91dBm |
| Transmission rate | 20Mbps |
| Communictions protocol | DHCP, DNS, TCP/IP, UDP |
| Multiplicity | 1 |
| Module type | WiFi |
| Communications modules features | antenna |
| Gross weight | 2.1 g |
| Communications module type | WiFi |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Supply voltage | 1.8...3.3V DC |
| Standby current | 2.5mA |
| TX/RX supply current | 150/61mA |
| Collective package [pcs] | 10 |
| Mounting | SMD |
| spg | 10 |
咨询QQ
热线电话