所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 8(Max) X 5(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 150 pF |
| Voltage | 440|300 Vac |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | K2000 |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Product Diameter | 8(Max) mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 5(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | No |
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage Rating | 300 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Case Diameter | 8 mm |
| Lead Spacing | 7.5 mm |
| Series | WKO |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Type | Radial Leads |
咨询QQ
热线电话