所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Basic / Snap Action Switches |
| Series | WL |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Current Rating | 10A (AC), 6A (DC) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | * |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | * |
| Mechanical Life | * |
| Differential Travel | * |
| Overtravel | * |
| Standard Package | 1 |
| Pretravel | * |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Position | * |
| Circuit | SPDT-DM/DB |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | * |
| Features | * |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Packaging | * |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Release Force | * |
| Other Names | WLF2CA22 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话