所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Conversion Rate | 12 MSPs |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Input Type | Single-Ended |
| Resolution | 16 bit |
| Voltage Reference | 1.35 V to 2.85 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Serial Control |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | SSOP-28 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Number of Converters | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| IC Function | :16bit CIS / CCD AFE / Digitiser |
| Brief Features | :12MSPS Conversion Rate, Correlated Double Sampling |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Digital IC Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :28 |
| MSL | :- |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.006809 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话