所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red, Green |
| Luminous Intensity | 20 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 625 nm, 568 nm |
| Viewing Angle | 110 deg |
| Lens Color/Style | Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2.2 V |
| LED Size | 2 mm x 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 2 mm x 5 mm |
| Lens Shape | Rectangular |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 500 |
咨询QQ
热线电话