所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red, Green |
| Luminous Intensity | 20 mcd, 12 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 625 nm, 568 nm |
| Viewing Angle | 110 deg |
| LED Size | 2 mm x 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lens Shape | Rectangular |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.2V Green, 2V Red |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 5mm x 2mm |
| Color | Green, Red |
| Lens Type | Diffused, White |
| Wavelength - Dominant | 568nm, 625nm |
| Millicandela Rating | 12mcd Green, 20mcd Red |
| Wavelength - Peak | 565nm, 627nm |
| Standard Package | 500 |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 7.00mm |
| Other Names | 754-1204 |
| Package/Case | Radial - 3 Leads |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Forward Current | 30 mA, 25 mA |
| 电流 - 测试 | 20mA |
| 透镜样式/尺寸 | Rectangle with Flat Top, 5mm x 2mm |
| 高度 | 7.00mm |
| 视角 | 110° |
| 波长 - 峰值 | 565nm, 627nm |
| 波长 - 主 | 568nm, 625nm |
| 封装/外壳 | Radial - 3 Leads |
| 毫烛光等级 | 12mcd Green, 20mcd Red |
| 透镜类型 | Diffused, White |
| 装配类型 | Through Hole |
| 颜色 | Green, Red |
咨询QQ
热线电话