所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 200mA |
| Standard Package | 5,000 |
| Supplier Device Package | 4-USPN (0.90x1.2) |
| Voltage - Output | 3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.08V @ 100mA |
| Current - Output | 200mA (Min) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 4-UDFN |
| Voltage - Input | Up to 6V |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Operating Supply Current | 25 uA |
| Type | CMOS Voltage Regulator |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | LDO Regulators |
| Load Regulation | 10 mV |
| Brand | Torex Semiconductor |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Quiescent Current | 25 uA |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 70 dB |
| Input Voltage MAX | 6 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 1.6 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 100 mW |
| Dropout Voltage | 80 mV |
咨询QQ
热线电话