所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Operating Supply Current | 25 uA |
| Package / Case | SSOT-24-4 |
| Type | CMOS Voltage Regulator |
| Packaging | Reel |
| Product | LDO Regulators |
| Load Regulation | 10 mV |
| Brand | Torex Semiconductor |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Quiescent Current | 25 uA |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 70 dB |
| Input Voltage MAX | 6 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 1.6 V |
| Output Current | 200 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 150 mW |
| Dropout Voltage | 80 mV |
咨询QQ
热线电话