所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 1500 |
| MOQ | 1500 |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Resistance Max | 50 mohm |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Housing Material | Liquid Cryst Polymer |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Packaging | Reel |
| Type | FPC Connector |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number of Contacts | 40 POS |
| Housing Color | Natural |
| Product Length (mm) | 24.1 mm |
| Product Depth (mm) | 6.2 mm |
| Product Height (mm) | 2.1 mm |
| Voltage Rating Max | 50VDC/50VAC |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Pitch (mm) | 0.5 mm |
| Series | :- |
| Gender | :Plug |
| Pitch Spacing | :0.5mm |
| No. of Contacts | :40 |
| No. of Rows | :2 |
| FFC/FPC Thickness | :0.3mm |
| Contact Termination | :Surface Mount Vertical |
| Contact Position | :Top, Bottom |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Current Rating | :0.5A |
| Insulation Resistance | :100Mohm |
| Lead Spacing | :0.5mm |
| Operating Temperature Max | :+85°C |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| Voltage Rating V AC | :50V |
| Withstand Voltage | :250V |
| Weight (kg) | 0.04 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Electrical mounting | SMT |
| Number of pins | 40 |
| Spatial orientation | horizontal |
| Ribbon cable pitch | 0.5mm |
咨询QQ
热线电话