所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 17.008" L x 16.535" W x 1.717" H (432.00mm x 420.00mm x 43.60mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Display Type | LCD |
| Current Regulation - Line | 4mA |
| Features | GPIB, LAN Interface, Memory, Programmable, RS485, USB Interface |
| Weight | 20 lbs (9.1kg) |
| Number of Characters | 4 (2) |
| Voltage - Output | 0 ~ 60VDC |
| Voltage Regulation - Load | 8mV |
| Current - Output | 0 ~ 24A |
| Power (Watts) | 1440W |
| Voltage - Supply | 100 ~ 120VAC |
| Standard Package | 1 |
| Ripple | 6mVrms, 70mVpp |
| Current Regulation - Load | 7mA |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Voltage Regulation - Line | 6mV |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.05% + 15mV, 0.05% + 18mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 0 V to 60 V |
| Product Category | Bench Top Power Supplies |
| AC Supply Voltage | For B&K Precision products requiring AC input, please consult the accompanying User Manual before plugging the unit into mains power. Most products are configured for US mains/110VAC input but have a selectable input for 220VAC input. In some cases this may require a fuse change. |
| Cable Type | Detachable Power Cord Included |
| Unit Weight | 26 lbs |
| Input Voltage | 100 VAC to 240 VAC |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Output Current-Channel 1 | 24 A |
| Brand/Series | XLNSeries |
| Current,Output | 0-24A |
| Dimensions | 16.5"(W)×1.7"(H)×17.0"(D) |
| Efficiency | 80%(FullLoad) |
| Interface | USB;OptionalLANandGPIB |
| NumberofOutputs | 1 |
| Power,Output | 1440W |
| Temperature,Range,OperatingAmbient | 2to40°C |
| Time,Fall | ≤20ms/≤1000ms |
| Time,Response | <50ms |
| Time,Rise | ≤20ms |
| Voltage,Input | 100-240VAC |
| Voltage,Output | 60V |
咨询QQ
热线电话