所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | UART Interface IC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 4 |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Supply Current | 15 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PLCC-44 |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Propagation Delay Time ns | 400 ns |
| Type | CMOS Quad Channel UART |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | PLCC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Data Rate | 1Mbps |
| Transmit FIFO | 3 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Transmitter and Receiver FIFO Counter | No |
| Maximum Supply Current | 15 |
| Receive FIFO | 3 |
| Supplier Package | PLCC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 44 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 27 |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Voltage - Supply | 5V |
| FIFO's | 3 Byte |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 16.66 x 16.66 x 3.68mm |
| Height | 3.68mm |
| Length | 16.66mm |
| Package Type | PLCC |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Width | 16.66mm |
| Transmit FIFO | 3 B |
| Mounting | Surface Mount |
| Receive FIFO | 3 B |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| DELETED | Compliant |
| No. of Channels | :4 |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Digital IC Case Style | :PLCC |
| No. of Pins | :44 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Termination Type | :SMD |
| UART Features | :Four Full Duplex Independent Channels, Asynchronous Receiver & Transmitter |
| Weight (kg) | 0.007407 |
| Tariff No. | 85423245 |
咨询QQ
热线电话