所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | PLCC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Data Rate | 1Mbps |
| Transmit FIFO | 3 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Supply Current | 15 |
| Receive FIFO | 3 |
| Supplier Package | PLCC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 68 |
| Transmitter and Receiver FIFO Counter | No |
| Features | Low Power CMOS |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 250 |
| Supplier Device Package | 68-PLCC |
| Number of Channels | 4, QUART |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Voltage - Supply | 5V |
| FIFO's | 3 Byte |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | UART Interface IC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Series | XR82C684 |
| Brand | Exar |
| Height | 4.57 mm |
| Length | 24.33 mm |
咨询QQ
热线电话