所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | SOT-23 |
| Number of Outputs | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Package Height | 1.15 |
| Output Voltage | 1.2 to 16 |
| Input Voltage | 4.5 to 30 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Output Current | 5 |
| Package Width | 1.6 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 5 |
| Package Length | 2.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Type | Step Down |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Duty Cycle | 92% |
| Flyback | No |
| Buck | Yes |
| Cuk | No |
| Standard Package | 2,500 |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| PWM Type | Controller |
| Frequency - Max | 1MHz |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 30 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Divider | No |
| Package/Case | SC-74A, SOT-753 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Switching Frequency | 200 kHz to 833 kHz |
| Output Current | 5 A |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Duty Cycle - Max | 92 % |
| Input Voltage | 4.5 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOT-23-5 |
| Topology | Buck |
| Output Voltage | 0.8 V to 16 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | XRP6124 |
| Brand | Exar |
咨询QQ
热线电话