所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 20mA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Interface | 2-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Length | 4.9mm |
| Maximum Loop Supply Voltage | 36V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Loop Supply Voltage | 7.5V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Output Current | 4 → 20 mA |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Width | 3.91mm |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Description/Function | 4-20MA CURRENT LOOP TRANSMITTERS |
| Series | XTR115 |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Output Voltage | 5 V |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Min | 7.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Quiescent Current | :200µA |
| Bandwidth | :380kHz |
| Polarisation | :- |
| Sensor Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Supply Voltage Min | :7.5V |
| Supply Voltage Max | :36V |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :115 |
| Gain dB Max | :100dB |
| IC Generic Number | :115 |
| Logic Function Number | :115 |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Sensor / Transducer Type | :Current |
| Supply Voltage Range | :7.5V to 36V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000152 |
| Tariff No. | 85423990 |
| IC Function | :Current Loop Transmitters |
| Brief Features | :- |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| Case | SO8 |
| Mounting | SMD |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 0.03 g |
| Output voltage | 5V |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 7.5...36V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | current transmitter |
| Collective package [pcs] | 60 |
| spg | 60 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Offset Voltage (+/-) | |
| Non-Linearity | 0.01 |
| Loop Voltage | 7.5 to 36 |
| Output Zero Error (+/-) | 25 |
| Sensor Excitation | Vref=2.5V |
| Output Range | 4 to 20 |
| Package Group | SOIC |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.2 |
| Auxiliary Output Voltage | 5 |
| Full Scale Input Range | 200uA |
| CMRR, 60Hz | |
| Datasheet | SBOS124A |
| TI Design | |
| Vs | 36 |
| Offset Voltage Drift (+/-) |
咨询QQ
热线电话