所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Voltage |
| Current - Supply | 20mA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Interface | 2-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | XTR115 |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Offset Voltage (+/-) | |
| Non-Linearity | 0.01 |
| Loop Voltage | 7.5 to 36 |
| Output Zero Error (+/-) | 25 |
| Sensor Excitation | Vref=2.5V |
| Output Range | 4 to 20 |
| Package Group | SOIC |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.2 |
| Auxiliary Output Voltage | 5 |
| Full Scale Input Range | 200uA |
| Operating Temperature Range | |
| CMRR, 60Hz | |
| Datasheet | SBOS124A |
| TI Design | |
| Vs | 36 |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Operating Supply Voltage | 7.5 V to 36 V |
| Operating Supply Current | 200 uA |
| Output Current | 4 mA to 20 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 1.58 mm |
| Length | 4.9 mm |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Interface Type | 2-Wire |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Supply Voltage - Min | 7.5 V |
咨询QQ
热线电话