所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Industry Aliases | 785901376224 |
| Subcategory | Proximity Sensor |
| Lead Time | 14 Days |
| Body Style | Barrel |
| Depth | 12mm |
| Detection Range | 0.05 m |
| Diameter | 12 mm |
| Housing Material | Ultem |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 58mm |
| Maximum DC Voltage | 24V |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Output Type | NPN 2NO, PNP 2NO |
| Reverse Polarity Protection | Yes |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Switching Current | 100 mA |
| Terminal Type | 4-Pin M8 Connector |
| Thread Size | M12 x 1 |
| Transducer Frequency | 500kHz |
| Width | 12mm |
| rohs | Compliant |
| maximum switching current | 100 mA with overload and short-circuit protection |
| vibration resistance | +/-1 mm conforming to IEC 60068-2-6 10...55 Hz |
| delay recovery | 2 ms |
| product weight | 0.011 kg |
| wiring technique | 4-wire |
| sensor name | XX5 |
| delay first up | 20 ms |
| sensor design | Cylindrical M12 |
| resistance to fast transients | 1 kV level 3 conforming to IEC 61000-4-4 |
| status LED | 1 LED (green) for supply on1 LED (yellow) for output state |
| front material | Epoxy |
| resistance to electrostatic discharge | 8 kV level 4 conforming to IEC 61000-4-2 |
| marking | CE |
| series name | General purpose |
| beam angle | 11 ° |
| minimum size of detected object | Cylinder diameter 2.5 mmFlat bar 1 mm wide |
| ISO thread | M12 x 1 |
| supply voltage limits | 10...28 V DC |
| [Sa] assured operating distance | 0.0064...0.051 m |
| switching frequency | <= 125 Hz |
| [Sd] sensing range | 0.0064...0.051 m |
| range of product | OsiSense XX |
| CAD overall width | 12 mm |
| voltage drop | < 1 V |
| ambient air temperature for operation | -20...65 °C |
| [Sn] nominal sensing distance | 0.05 m fixed |
| maximum differential travel | 0.7 mm |
| shock resistance | 30 gn in all 3 axes for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| material | Plastic |
| IP degree of protection | IP67 conforming to IEC 60529 |
| detection system | Diffuse |
| [Us] rated supply voltage | 12...24 V DC with reverse polarity protection |
| threaded length | 38 mm |
| enclosure material | ULTEM |
| repeat accuracy | 0.7 % |
| delay response | 2 ms |
| current consumption | 25 mA |
| transmission frequency | 500 kHz |
| type of output signal | Discrete |
| sensor type | Ultrasonic sensor |
| electrical connection | Male connector M8 4 pins |
| standards | IEC 60947-5-2 |
| CAD overall depth | 50 mm |
| ambient air temperature for storage | -40...80 °C |
| resistance to electromagnetic fields | 10 V/m level 3 conforming to IEC 61000-4-3 |
| discrete output function | 2 NO |
| discrete output type | PNP and NPN |
| blind zone | 0...6.4 mm |
| CAD overall height | 12 mm |
| deviation angle from 90 ° of object to be detected | -10...10 ° |
咨询QQ
热线电话