所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Style | Barrel |
| Detection Range | 1 m |
| Diameter | 30 mm |
| Housing Material | Valox |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 95.2mm |
| Maximum DC Voltage | 24V |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Output Type | Analogue |
| Reverse Polarity Protection | Yes |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Supply Voltage | 15 → 24 V dc |
| Switching Current | 60 mA |
| Terminal Type | 4-Pin M12 Connector |
| Thread Size | M30 x 1 |
| Transducer Frequency | 180kHz |
| Width | 30mm |
| vibration resistance | +/-1 mm conforming to IEC 60068-2-6 10...55 Hz |
| delay recovery | 250 ms |
| product weight | 0.09 kg |
| setting-up | Slope selection using teach button |
| wiring technique | 4-wire |
| sensor name | XX9 |
| delay first up | 1200 ms |
| resistance to fast transients | 1 kV level 3 conforming to IEC 61000-4-4 |
| status LED | 1 LED (dual colour) for setting-up assistance1 LED (green) for supply on1 LED (yellow) for output state |
| front material | Epoxy |
| resistance to electrostatic discharge | 8 kV level 4 conforming to IEC 61000-4-2 |
| marking | CE |
| series name | General purpose |
| beam angle | 7 ° |
| minimum size of detected object | Cylinder diameter 50.8 mm up to 1 m sensing distance |
| current consumption | 60 mA |
| [Sa] assured operating distance | 0.1...1 m (teach mode) |
| analogue output function | 0...10 V |
| [Sd] sensing range | 0.1...1 m |
| range of product | OsiSense XX |
| CAD overall width | 30 mm |
| ambient air temperature for operation | 0...70 °C |
| [Sn] nominal sensing distance | 1 m adjustable with remote teach pushbutton |
| supply voltage limits | 10...28 V DC |
| shock resistance | 30 gn in all 3 axes for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| material | Plastic |
| IP degree of protection | IP67 conforming to IEC 60529 |
| detection system | Diffuse |
| [Us] rated supply voltage | 15...24 V DC with reverse polarity protection |
| threaded length | 37 mm |
| sensor design | Cylindrical M30 |
| repeat accuracy | 0.9 % |
| delay response | 250 ms |
| enclosure material | Valox |
| transmission frequency | 180 kHz |
| type of output signal | Analogue |
| sensor type | Ultrasonic sensor |
| electrical connection | Male connector M12 4 pins |
| standards | IEC 60947-5-2 |
| ambient air temperature for storage | -40...80 °C |
| resistance to electromagnetic fields | 10 V/m level 3 conforming to IEC 61000-4-3 |
| maximum switching capacity | 2 kOhm with overload and short-circuit protection |
| blind zone | 0...100 mm |
| CAD overall height | 77 mm |
| deviation angle from 90 ° of object to be detected | -5...5 ° |
咨询QQ
热线电话