Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 20 |
| Features | Current Sense, Non-Inductive |
| Lead Style | Wire Leads |
| Mounting Feature | Screw Holes |
| Temperature Coefficient | ±5ppm/°C |
| Height | 0.450" (11.43mm) |
| Size / Dimension | 1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 5W |
| Standard Package | 500 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Composition | Metal Foil |
| Package/Case | Axial, Box |
| Package / Case | Axial, Box |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话