Vishay Precision Group Foil Resistors
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Metal Foil Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Resistance | 47.499 Ohms |
| Tolerance | 0.01 % |
| Power Rating | 600 mW |
| Voltage Rating | 300 V |
| Temperature Coefficient | 0.2 PPM / C |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Dimensions | 2.67 mm W x 7.62 mm L x 8.28 mm H |
| Series | Z201 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Spacing | 3.81 mm |
| Product | Metal Foil Resistors General Purpose |
| Type | Metal Foil |
| Case Length | 7.62 mm |
| Case Height | 8.28 mm |
| Case Width | 2.67 mm |
咨询QQ
热线电话