所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Resistors | 2 |
| Number of Terminals | 3 |
| Power Rating | 1/10 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | VOLT/D |
| Technology | Metal Foil |
| Operating Temperature | -65 to 125 °C |
| Resistance Value | 10/5 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±2 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 5k, 10k |
| Power Per Element | 50mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Voltage Divider |
| Height | 0.071" (1.80mm) |
| Size / Dimension | 0.160" L x 0.106" W (4.06mm x 2.69mm) |
| Applications | Voltage Divider (TCR Matched) |
| Number of Pins | 3 |
| Tolerance | ±0.05% |
| Package/Case | 1610 J-Lead (3 Terminals) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Style | Moulded |
| Depth | 2.69mm |
| Dimensions | 2.69 x 1.6 x 4.06mm |
| Length | 4.06mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Power Rating per Resistor | 0.05W |
| Resistance | 10 kΩ, 5 kΩ |
| Package / Case | 1610 J-Lead (3 Terminals) |
| 系列 | DSM |
| 外壳样式 | 模制 |
| 容差 | ±0.05% |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 额定功率 | 0.1W |
| 高度 | 1.6mm |
| 最低工作温度 | -65°C |
| 接端样式 | 标准表面安装 |
| 温度系数 | ±2ppm/°C |
| 电阻值 | 5 kΩ, 10 kΩ |
| 尺寸 | 2.69 x 1.6 x 4.06mm |
| 每个电阻器的额定功率 | 0.05W |
| 电路标识 | VOLT/ D |
| 深度 | 2.69mm |
| 长度 | 4.06mm |
| 电阻器数目 | 2 |
咨询QQ
热线电话