Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 5k, 10k |
| Power Per Element | 50mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Voltage Divider |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Height | 0.071" (1.80mm) |
| Size / Dimension | 0.160" L x 0.106" W (4.06mm x 2.69mm) |
| Applications | Voltage Divider (TCR Matched) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Resistors | 2 |
| Standard Package | 1,000 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Package/Case | 1610 J-Lead (3 Terminals) |
| Package / Case | 1610 J-Lead (3 Terminals) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话