所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 10000@VDE |
| Product Length | 33.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Pole Throw Configuration | DPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Switch Configuration | ON OFF |
| Maximum Current Rating | 20@125VAC@(CSA/UL) |
| Maximum Power Rating | 559.27@(CSA/UL) |
| Base/Housing Material | Nylon 66/N/A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Mechanical Life | 50000 |
| Actuator Material | Nylon 66 |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 20A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Actuator Marking | O - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.00mm x 22.00mm |
| Standard Package | 1,000 |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Other Names | CH905 |
| Circuit | DPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 20 A |
| Terminal Seal | No Seal |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 105 C |
| Color | Black |
| Contact Form | DPST |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Plating | Silver Alloy |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating (Max) | 20 A |
| Operating Temperature Min Deg. C | -20C |
| Illumination Type | Not Required |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| Operating Temp Range | -20C to 105C |
| Operating Temperature Max Deg. C | 105C |
| Product Length (mm) | 33.5 mm |
| Housing Material | Nylon 66/N/A |
| Contact Configuration | :DPST |
| Switch Operation | :On-Off |
| Contact Current Max | :20A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Actuator Markings | :O - |
| Series | :YR |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 00000000 |
咨询QQ
热线电话