所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Termination Style | Wire |
| Actuator Style | Lever |
| Product Length | 49.28 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 |
| Product Depth | 17.45 |
| Mounting | Screw Mount |
| Switch Configuration | N.O. |
| Product Height | 123.44 |
| Maximum Power Rating | 186.42 |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Base/Housing Material | N/A/General Purpose Phenolic |
| Maximum AC Voltage Rating | 480 |
| Operating Force | 0.7 |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Current Rating | 16@250VAC |
| Actuator Material | Acetal/N/A |
| Contact Material | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Operating Force, Torque | 71gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Wobble Coil |
| Standard Package | 5 |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Ingress Protection | * |
| Pretravel | 0.500" (12.7mm) |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Circuit | SPST-NO |
| Features | Splash-Proof |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Force | 0.5 N |
| Type | Large |
| Switch Type | MICRO SWITCH⢠Standard 25,4 mm H x 17,8 mm W x 50,8 mm L [1.0 in H x 0.7 in W x 2.0 in L] |
| Sealed | No |
| Ampere Rating | 15 A |
| Circuitry | SPNO |
| Actuator | Wobble |
| Termination | Screw |
| Operating Temperature | -55 °C to 85 °C [-67 °F to 185 °F] |
| Voltage | 250 Vac |
| Contact Type | Silver |
| Operating Force (OF) | 0,7 N [2.5 oz] max. |
| Pretravel (PT) | 12,7 mm [0.50 in] max. |
| Material | Plastic |
| Housing Material | General Purpose Phenolic |
| Agency Approvals and Standards | UL, CSA, CE, ENEC |
| Mounting Screw Size | 3,53 mm [0.139 in] |
| Mounting Centers | 25,4 mm [1 in] |
| Tightening Torque | 0,33 N m [3.0 in lb] |
| Weight | 24,94 g to 34,01 g [0.055 lb to 0.075 lb] |
| Package Height | 24,1 mm [0.95 in] |
| Package Width | 17,5 mm [0.69 in] |
| Package Length | 49,3 mm [1.94 in] |
| Recommended For | SPST (normally open) |
| Comment | CE: 61058-1; UL: E12252; CSA: LR41370; Bottom facing #6 screws and cup washers |
| UNSPSC Code | 39122209 |
| UNSPSC Commodity | 39122209 Snap switches |
| Series Name | BZ/BA/WA/YZ |
咨询QQ
热线电话