所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-92 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Maximum Holding Current | 7 mA |
| Surge Current Rating | 13.8 A |
| Peak On-State Voltage | 1.6@1A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 5 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 600 V |
| Packaging | Reel |
| On-State RMS Current - It RMS | 1 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Gate Trigger Current | 3 mA |
| Package / Case | TO-92-3 |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话