所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-92 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Maximum Holding Current | 7 mA |
| Surge Current Rating | 13.8 A |
| Peak On-State Voltage | 1.6@1A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 5 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 600 V |
| Packaging | Bulk |
| On-State RMS Current - It RMS | 1 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Gate Trigger Current | 3 mA |
| Package / Case | TO-92-3 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 电流 - 栅极触发 (Igt)(最大值) | 3mA |
| 电压 - 断态 | 600V |
| 电流 - 不重复浪涌 50、60Hz (Itsm) | 12.5A, 13.8A |
| 电压 - 栅极触发 (Vgt)(最大值) | 1.3V |
| 配置 | Single |
| 电流 - 通态 (It (RMS))(最大值) | 1A |
| 封装/外壳 | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| 电流 - 保持 (Ih)(最大值) | 7mA |
| 三端双向可控硅类型 | Logic - Sensitive Gate |
咨询QQ
热线电话