所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-92 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Maximum Holding Current | 10 mA |
| Surge Current Rating | 8 A |
| Peak On-State Voltage | 1.56@1.4A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 7 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Ammo Pack |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 |
| Surge Current Rating | 8 |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.3 |
| Package Width | 4.19(Max) |
| PCB | 3 |
| Peak On-State Voltage | 1.56@1.4A |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Holding Current | 10 |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-92 |
| Standard Package Name | TO-92 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 5.2(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 125 |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Gate Trigger Current | 7 |
| Package Height | 5.33(Max) |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.005 |
| Packaging | Tape and Ammo |
| Lead Shape | Formed |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | Triacs |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Gate Trigger Current | 7 mA |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 5 uA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Non Repetitive On-State Current | 8 A |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TO-92 |
| On-State Voltage | 1.56 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Breakover Current IBO Max | 8 A |
咨询QQ
热线电话