所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 100mA (AC/DC) |
| Operating Force, Torque | 200gf |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Temperature | -15°C ~ 80°C |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Differential Travel | 0.030" (0.8mm) |
| Overtravel | 0.094" (2.4mm) |
| Standard Package | 1 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Position | 1.188" (30.2mm) |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | IP62 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Release Force | 28gf |
| Other Names | Z01HW2255 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Product Category | Basic / Snap Action Switches |
| Mounting | Panel |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 30 V |
| Operating Force | 2 N |
| Series | Z |
| Actuator | Roller Lever |
| Part # Aliases | Z01HW2255NC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话