所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 100mA (AC/DC) |
| Operating Force, Torque | 100gf |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Differential Travel | 0.062" (1.6mm) |
| Overtravel | 0.158" (4.0mm) |
| Standard Package | 1 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Position | 1.622" (41.2mm) |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | IP00 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Release Force | 21gf |
| Other Names | Z01HW25B |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Basic / Snap Action Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | Z |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话