所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Display Type | Digital |
| Current Regulation - Line | 2mA + 0.01% |
| Features | Programmable, RS232, RS485 and USB Interface |
| Weight | 5.3 lbs (2.4kg) |
| Number of Characters | 4 (2) |
| Voltage - Output | 0 ~ 10VDC |
| Voltage Regulation - Load | 2mV + 0.01% |
| Current - Output | 0 ~ 20A |
| Power (Watts) | 200W |
| Voltage - Supply | 85 ~ 265VAC |
| Standard Package | 1 |
| Ripple | 5mV |
| Current Regulation - Load | 5mA + 0.01% |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Voltage Regulation - Line | 2mV + 0.01% |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.5% + 1 count |
| Output Voltage-Channel 1 | 10 V |
| Output Current-Channel 1 | 20 A |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Series | Z+ |
| Cable Type | North American Power Cord Included |
| Unit Weight | 4.189 lbs |
| Input Voltage | 85 VAC to 265 VAC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话