所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 13.780" L x 2.756" W x 3.268" H (350.00mm x 70.00mm x 83.00mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Display Type | Digital |
| Current Regulation - Line | 2mA + 0.01% |
| Features | Programmable, RS232, RS485 and USB Interface |
| Weight | 4.2 lbs (1.9kg) |
| Number of Characters | 4 (2) |
| Voltage - Output | 0 ~ 10VDC |
| Voltage Regulation - Load | 2mV + 0.01% |
| Current - Output | 0 ~ 20A |
| Power (Watts) | 200W |
| Voltage - Supply | 85 ~ 265VAC |
| Standard Package | 1 |
| Ripple | 5mV |
| Current Regulation - Load | 5mA + 0.01% |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Voltage Regulation - Line | 2mV + 0.01% |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.5% + 1 count |
| Output Voltage-Channel 1 | 10 V |
| Output Current-Channel 1 | 20 A |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Series | Z+ |
| Cable Type | North American Power Cord Included |
| Unit Weight | 4.189 lbs |
| Input Voltage | 85 VAC to 265 VAC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Supply Output Type | :Adjustable |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage Min | :0V |
| Output Voltage Max | :10V |
| Output Current Min | :0A |
| Output Current Max | :20A |
| Power Rating | :200W |
| Plug Type | :- |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85044090 |
| Brand/Series | Z+Series |
| Current,Output | 20A |
| NumberofOutputs | 1 |
| Power,Output | 200W |
| Voltage,Output | 10V |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话