所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 15A (AC/DC) |
| Operating Force, Torque | 625 ~ 800gf |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |
| Overtravel | 0.217" (5.5mm) |
| Standard Package | 1 |
| Pretravel | 0.030" (0.8mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Position | 0.859" (21.8mm) |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | IP00 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Overtravel Plunger |
| Release Force | 114gf |
| Other Names | Z15EQB |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Basic / Snap Action Switches |
| Mounting | Panel |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Operating Force | 8 N |
| Series | Z |
| Actuator | Plunger |
| Part # Aliases | Z15EQBNC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
| 触点类型 | 快速动作 |
| 机械寿命(最小) | 300000 次操作 |
| IP 防护等级 | IP00 |
| 最大电流 | 0.3(直流)A、10(交流)A |
| 最高工作温度 | +80°C |
| 刀和掷配置 | SPDT |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 最大交流电压 | 500V |
| 最大直流电压 | 250V |
| 外壳材料 | 热固性树脂 |
| 深度 | 17.45mm |
| 执行器类型 | 柱塞 |
| 长度 | 49.2mm |
| 正常状态配置 | NO/NC |
| 安装方向 | 侧面 |
| 连接类型 | 螺钉 |
| 接端类型 | 螺钉 |
咨询QQ
热线电话