所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 0.080" (2.0mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 15A (AC), 6A (DC) |
| Operating Force, Torque | 100gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Cable Leads |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Operating Position | 0.748" (19.0mm) |
| Overtravel | 0.219" (5.6mm) |
| Operating Temperature | -15°C ~ 80°C |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | IP62 |
| Release Force | 14gf |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Features | Cable Length 1m |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Basic / Snap Action Switches |
| Mounting | Panel |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Operating Force | 1 N |
| Series | Z |
| Actuator | Lever |
| Part # Aliases | Z15GW55MD1MNC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话