所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Nominal Zener Voltage | 200 |
| Maximum Zener Impedance | 1500 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 1500 |
| Type | Voltage Regulator |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Regulator Current | 7 |
| Zener Voltage Tolerance | 10% |
| Configuration | Single |
| Supplier Package | DO-204AL |
| Standard Package Name | DO-41 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.5 |
| Package Length | 5.2(Max) |
| Test Current | 5 |
| Pin Count | 2 |
| Package Diameter | 2.7(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 144V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 200V |
| Standard Package | 5,500 |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Power - Max | 1.5W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1500 Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Tolerance | ±10% |
| Package/Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
咨询QQ
热线电话