Omron Automation and Safety
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Other Names | ZCQ55MDVCT10M |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 10A (AC), 6A (DC) |
| Operating Force, Torque | 1200gf |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Termination Style | Cable Leads |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Differential Travel | 0.008" (0.2mm) |
| Overtravel | 0.118" (3.0mm) |
| Pretravel | 0.060" (1.5mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Position | 1.504" (38.2mm) |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features | Cable Length 10m |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Release Force | 500gf |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话