所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 500mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 48V |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 4.90mm Dia |
| Actuator Length | 5.50mm |
| Standard Package | 100 |
| Switch Function | On-On |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating - DC | 48V |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Material | Brass, Nickel Plated |
| Packaging | Bulk |
| Bushing Thread | 10-48 |
| Actuator Type | Standard Round |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Other Names | ZL36S010200 |
咨询QQ
热线电话