所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4.2 V |
| Maximum Input Voltage | 22.5 V |
| Maximum Output Current | 0.05 A |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Line Regulation | 15 mV |
| Load Regulation | 30 mV |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Package Width | 1.4(Max) |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | 4.2 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 3.04(Max) |
| Special Features | Current Limit|Short Circuit Prote... |
| Pin Count | 3 |
| Package Height | 1.02(Max) |
| Output Voltage | 2.5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.05 |
| Maximum Input Voltage | 22.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output | 2.5V |
| Current - Output | 50mA |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Input | 4.2 V ~ 22.5 V |
| Other Names | ZMR250FTR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 0.05 A |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 55 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 22.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | In Transition |
| Input Voltage MIN | 4.2 V |
| Power Dissipation | 500 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOT-23 |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Input Voltage (Max) | 22.5 V |
| Input Voltage (Min) | 4.2 V |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 22.5 V |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Length | 3.04 mm (Max) |
| Series | ZMR250 |
| Height | 1.02 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
咨询QQ
热线电话