所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Positive |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 0.05 A |
| Load Regulation | 40 mV |
| Input Voltage MAX | 25 V |
| Line Regulation | 15 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-92 |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
咨询QQ
热线电话