所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance - Input | 1M |
| Voltage - Max | 20V |
| Type | Voltage Probe |
| Attenuation Value | 10:1 |
| Includes | Adapter, Connector, Coding Rings, Copper Pad, Grounds, Hook, Leads, Manual, Tip |
| Color | Black |
| Bandwidth | 1GHz |
| Standard Package | 1 |
| Capacitance - Input | 0.9pF |
| Cable Length | 51.181" (1300.00mm) |
| Tip Style | Multi Point |
| Features | 1 GHz bandwidth |
| Packaging | Bulk |
| Equipment Type | Active Probe |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Probe type | active |
| Attenuator | 10:1 |
| Dimensions | 61 x 13 x 8mm |
| Max input voltage | 20V |
| Band | ≤1GHz |
| Multiplicity | 1 |
| Test accessories type | oscilloscope probe |
| Power supply | from oscilloscope |
| Gross weight | 0.6 kg |
| Weight | 100g |
| Input impedance | 1MΩ/0,9pF |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Cable length | 1.3m |
| spg | 1 |
| Division ratio | 10:1 |
| Lead length | 1.3 m |
| Input: Impedance F | 0.9 |
| VAC max | 20 |
| Design | Voltage |
| Input impedance Ohm | 1 |
咨询QQ
热线电话