所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-223 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 7 V |
| Maximum Input Voltage | 20 V |
| Maximum Output Current | 0.2 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Maximum Power Dissipation | 2000 mW |
| Accuracy | ±2.5 % |
| Line Regulation | 40 mV |
| Load Regulation | 25 mV |
| Maximum Quiescent Current | 0.6 mA |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话