所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Elevated Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Product Length | 31.75 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 9.27 |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 12.7 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Current Rating (Max) | 3 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 31.75 mm |
| Product Depth (mm) | 9.27 mm |
| Product Height (mm) | 12.7 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话