所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Regulated |
| Input Voltage | 85 to 265 V |
| Output Voltage | 0 to 20 V |
| Maximum Output Current | 20 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Output Power | 400 W |
| Efficiency | 83 % |
| Input Frequency | 47 to 63 Hz |
| Operating Temperature | 0 to 50 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Style | Enclosed |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 50 |
| Input Frequency | 47 to 63 |
| Package Height | 124 |
| Mounting | Desktop |
| Efficiency | 83 |
| Minimum Isolation Voltage | 3000VAC |
| Package Length | 350 |
| Maximum Output Current | 20 |
| Package Width | 70 |
| Output Voltage | 0 to 20 |
| Maximum Output Power | 400 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Input Voltage | 85 to 265 |
| Size / Dimension | 13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm) |
| Display Type | Digital |
| Current Regulation - Line | 0.01% + 2mA |
| Features | Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface |
| Weight | 7.1 lbs (3.2kg) |
| Number of Characters | 3 |
| Voltage - Output | 0 ~ 20VDC |
| Voltage Regulation - Load | 2mV + 0.005% |
| Current - Output | 0 ~ 20A |
| Power (Watts) | 400W |
| Voltage - Supply | 85 ~ 265VAC |
| Ripple | 5mV |
| Current Regulation - Load | 0.01% + 5mA |
| Voltage Regulation - Line | 1mV + 0.005% |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.02% + 12mV |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Voltage-Channel 1 | 0 V to 20 V |
| Output Current-Channel 1 | 0 A to 20 A |
| Part # Aliases | ZUP2020/U |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话